Přijdu nástupem do Domu s pečovatelskou službou o příspěvek na péči při péči o manžela?

Odpověď na dotaz ze dne 5. února 2021 zobrazit původní dotaz
Dobrý den. S manželem jsem nastoupila do Domu s pečovatelskou službou, doposud jsem na něj pobírala příspěvek na péči. Jak mám ,prosím, postupovat dále? Přijdu o tento příspěvek? Musím někam hlásit nástup do Domu s pečovatelskou službou? Děkuji.
Dagmar
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den, paní Dagmar,

pečujete o svého muže, který pobírá příspěvek na péči. Nyní jste společně nastoupili do domu s pečovatelskou službou. Nevíte jak dál postupovat, zda změnu někam hlásit, popřípadě zda o příspěvek nepřijdete.

Jenom k upřesnění, příspěvek na péči je dávka Vašeho může, kterou hradí péči o sebe. Vy o příspěvek tedy přijít nemůžete.

Pokud v Domě s pečovatelskou službou přijímá Váš muž nějaké služby, uhradí je z tohoto příspěvku. To, co Vašemu muži zůstane, po uhrazení služby v domově, mu zůstane pro péči, kterou mu poskytujete pravděpodobně nadále i Vy. Jediné co je třeba učinit je, oznámit příslušnému úřadu práce prostřednictvím formuláře Oznámení o poskytovateli pomoci skutečnost, že Domov s pečovatelskou službou je vedle Vaší pomoci dalším poskytovatelem péče Vašemu muži. Informovat úřad práce byste měla do 8 dnů.

Zdravím Vás.

Oldřich Hanibal