Před více než třemi měsíci jsem podala žádost o sirotčí důchod. Jak dlouho bude vyřízení žádosti trvat?

Odpověď na dotaz ze dne 8. 8. 2022 zobrazit původní dotaz

Dobrý den. Prosím Vás chtěla bych se zeptat dne 20.4.2022 jsem žádala opakovaně (druhá žádost) o sirotčí důchod a doposud jsem neobdržela žádnou odpovědnost. Jak dlouho to trvá děkuji Pretlova

Lenka Pretlova

Píšete, že jste 20. 4. 2022 podala opakovanou žádost o přiznání sirotčího důchodu a dosud jste neobdržela žádnou odpověď. Ptáte se, jak dlouho bude vyřízení Vaší žádosti trvat.

Dobrý den, paní Pretlová,

příslušné pracoviště okresní správy sociálního zabezpečení, na kterém jste žádost o sirotčí důchod podávala, tuto žádost postupuje ústřednímu pracovišti České správy sociálního zabezpečení. Zákonná lhůta pro vyřízení žádosti je 90 dnů, nicméně někdy může dojít k prodlevě, než si obě pracoviště žádost předají. Pro zjištění stavu Vaší žádosti můžete kontaktovat call centrum ČSSZ, kde by Vám po sdělení Vašeho rodného čísla měl být pracovník linky schopen informaci o stavu Vaší žádosti poskytnout.

Z Vašeho dotazu nevyplývá, z jakého důvodu jste žádost o důchod podávala opakovaně, a zda tedy mezitím pominuly důvody, kvůli kterým nebylo Vaší první žádosti vyhověno. V každém případě byste však o výsledku řízení měla ze strany ČSSZ obdržet písemné rozhodnutí.

S pozdravem

Zuzana Koutná

Dotaz zodpovídá

Mgr. Zuzana Koutná

PhDr. Zuzana Koutná

poradenská pracovnice

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz