Pracuji jako psycholog, hledám pro své klienty svépomocnou skupinu pro pozůstalé. Jaké místo jim mohu doporučit?

Odpověď na dotaz ze dne 30. září 2005 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, pracuji jako psycholog a již několikrát jsem byla tázána, zda někde existuje skupina lidí, kteří se vyrovnávají se ztrátou někoho blízkého a kteří by se rádi setkali s těmi, kteří za sebou mají podobnou bolestivou životní zkušenost. Jedná se hlavně o rodiče malých dětí. Budu ráda za jakoukoli informaci v tomto směru, abych ji mohla předat dál.
marta

Dobrý den,

bohužel Vás zklamu, ale nemám informace o tom, že by existovala skupina pozůstalých, která by se setkávala, a kam by bylo možné nasměrovat pozůstalé rodiče malých dětí.

Mám zkušenost, že tzv. svépomocné skupiny někdy fungují při konkrétních zařízeních a bývají rozšířením nabídky služeb pro vlastní klienty a jejich příbuzné. Tak např. existuje skupina pro pečující o nemocné s Alzheimerovou  chorobou apod.

Proto bych Vám doporučila, abyste se obrátila na zařízení, která poskytují péči především těžce nemocným dětem, a informujte se přímo v nich. Napadá mě např. Onkologická klinika FN Motol v Praze nebo Dětský hospic Klíček v Malejovicích či v Praze.

S pozdravem
Tereza Soukupová