Potřebuji najít lůžkový rehabilitační ústav pro pacienta po léčbě lymfomu centrálního nervového systému

Odpověď na dotaz ze dne 29. května 2010 zobrazit původní dotaz
Dobry den . Otec je po uspešne lečbe ,jeho stav se neustale zhoršuje ,hematolog doporučil intenzivní ustavní rehabilitaci . Mužete prosím poradit kde se takovou rehabilitací zabývají -středočesky kraj.Jeho rehabilitační lekařka takovouto rehabilitaci zamítla a doporučila rehabilitaci ambulantní ,ktera však je scela nedostatečna a v dusledku tohoto došlo k rapidnímu zhorsení zdravotního stavu .Jsme ochotni tento pobyt i hradit případne se na nem podílet.Moc dekuji za brzkou odpoved s pozdravem MŘ
Marek Říha
Hledáte lůžkový rehabilitační ústav pro otce, který je po úspěšné léčbě lymfomu centrálního nervového systému, přitom se jeho zdravotní stav zhoršuje.

Vážený pane Řího,

neznám podrobně zdravotní stav Vašeho otce, ale bylo by určitě dobře promluvit si s jeho ošetřujícím hematologem a vyjasnit si, proč se tatínkův stav zhoršuje, když léčba lymfomu byla, jak píšete, úspěšná. Plánuje jeho lékař nějakou další léčbu? další vyšetření? nebo byla léčba ukončena?

Pokud ústavní způsob rehabilitace navrhl jeho ošetřující hematolog, měl by Vám být schopen doporučit i konkrétní zařízení, které má zkušenosti s tímto typem nemocných. On pak také bude psát lékařskou zprávu, na jejímž základě bude rozhodnuto, zda bude Váš otec v konkrétním rehabilitačním zařízení přijat a jaká forma a rozsah péče budou případně zvoleny. Mohu Vám nabídnou dva odkazy na lůžkové rehabilitační ústavy a to léčebný rehabilitační ústav Chvaly a rehabilitační ústav Kladruby. Každopádně i tyto ústavy, pokud byste je kontaktovali sami, budou vyžadovat podrobnou informaci o tatínkově zdravotním stavu.

S pozdravem

MUDr. Irena Závadová