Posudkový lékař mě posílá do práce s meningeomem větším než 5 cm³, je prý malý. Operatér ale doporučil rekonvalescenci. Jak to je?

Odpověď na dotaz ze dne 31. května 2019 zobrazit původní dotaz
Dobrý den. Chci se zeptat, zda považujete meningiom o velikosti 5.5cm-5.5cm-5 cm za malý. Můj posudkovy lékař říká, že je maličký a posílá mě po 6-ti měsících do práce. Podotýkám, že dělám fyzicky a i můj operater mu výslovně napsal zprávu, že potřebuji čas na rekonvalescenci. Děkuji za odpověď. S pozdravem Michal Kameník
Michal

Dobrý den, Michale,

bohužel Vám nemůžu dát dostatečně odbornou odpověď na Vaši otázku. Závažnost meningeomu nebo jeho nebezpečnost či ohrožení činnosti mozku není dáno pouze jeho absolutní velikostí, ale zejména jeho uložením. Jestli naléhá a utlačuje část mozku, kde jsou důležitá centra pro činnost, která by mohla ovlivňovat výkon Vaší práce. Je to tedy otázka pro Vašeho neurologa či neurochirurga. Pokud se stanoviskem revizního lékaře Váš ošetřující lékař nesouhlasí, máte možnost podat odvolání vůči jeho rozhodnutí, aby všechny podklady a zprávy ještě jednou prošel a posoudil.

Přeju Vám hodně štěstí a trpělivosti.

S pozdravem

MUDr. Katarína Vlčková