Pokud budu pracovat na DPČ, přijdu o sirotčí důchod?

Odpověď na dotaz ze dne 4. června 2014 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, zaujal mě tento dotaz: http://www.umirani.cz/kombinovane-ci-dalkove-studium-vs-a-vydelek.html Chtěla bych se zeptat, zda tato situace platí i pro studenty denního studia. Studuju VŠ - denní studium a pobírám sirotčí důchod. V minulosti jsem pracovala pouze na DPP na letní brigádě, ale po vyčerpání hodinového limitu 300 hodin mi byla nabídnuta DPČ. Zajímalo by mě tedy, zda i mě jakožto studentce denního studia hrozí v případě, kdy bych platila soc. pojištění, odebrání důchodu a zda se mám takové situaci raději vyhnout, nastane-li. Děkuji.
K.Vaňková
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že studujete VŠ prezenčně - denní formou a pobíráte sirotčí důchod. V minulosti Vám nabídli po vyčerpání 300 hodinového limitu pracovat místo na DPP na DPČ. Zajímá Vás, zda by Vám v případě, že budete mít povinnost platit sociální pojištění, hrozilo odebrání důchodu, jak jste se dočetla, že je to v případě dálkového studia.

Dobrý den, paní Vaňková,

Vašemu dotazu odpovídá modelová odpověď na tomto portálu. Jak se v odpovědi v odkazu dočtete, na pobírání sirotčího důchodu nemá vliv, když budete při prezenční formě studia pracovat a zároveň budete účastna sociálního pojištění. Důležité je u prezenční formy studia zůstat a nepřesáhnout 26 let věku.

S pozdravem a přáním úspěchu při studiu,

Tereza Bímová