Pobíráme dávky v hmotné nouzi, jsme v evidenci úřadu práce, manželovi byl přiznán příspěvek na péči. Bude nám výše příspěvku na péči stržena z dávek?

Odpověď na dotaz ze dne 25. srpna 2016 zobrazit původní dotaz
Dobrý den.Jsem nezaměstnaná vedená na UP pobirám dávky hmotné nouze.Mám manžela který je taky veden na UPa taky pobirá dávky hmot.nouze.Manžel je postizený má postiženi 2 stupně žádala jsem o príspěvek na péči který mě byl schválen 880 kč měsične bude mi tento příjem stržen z davek hmotné nouze a když má manžel toto postiženi muže byt dale evidovan na UP.Děkuji za odpoved
Jarmila
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že jste s manželem oba nezaměstnaní, v evidenci úřadu práce a pobíráte dávky v hmotné nouzi. Manželovi byl přiznán příspěvek na péči a ptáte se, jestli Vám bude stržen z dávek v hmotné nouzi. Dále se ptáte, jestli může být manžel dále evidován na Úřadu práce.

Dobrý den,

pokud jsem dobře porozuměla Vašemu dotazu, zajímá Vás, jestli Vám bude výše příspěvku na péči stržena z dávek v hmotné nouzi. Jelikož se na dávky v hmotné nouzi naše poradna nezaměřuje, doporučuji Vám informovat se na příslušném úřadu práce.

Nabízím alespoň obecné shrnutí informací nabytých ze zákona. Nic by nemělo bránit tomu, aby byl Váš manžel evidován na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Do posuzování nároku na dávky v hmotné nouzi se zahrnují příjmy všech členů domácnosti, jste tedy s manželem posuzováni společně. V případě, že jste jako poskytovatel péče uvedena v žádosti o příspěvek na péči, může být tato částka také považována za Váš příjem. Nicméně doporučuji kontaktovat úřad práce pro konkrétní informace.

Přeji hodně sil.

S pozdravem

Veronika Drnková