Pobírám vdovský důchod od října 2001 spolu s invalidním důchodem I. stupně, děti mají sirotčí. Kdy budu mít nárok na obnovu vdovského důchodu po dostudování dětí?

Odpověď na dotaz ze dne 21. dubna 2016 zobrazit původní dotaz
Dobrý den mám dotaz ohledně vdovskeho důchodu jsem ročník 1975 důchod pobiram od října 2001 i nadále beru sirotci důchod na dvě děti roz.1995,2001 stále studující.Pobiram i částečný invalidní důchod 1stupne od roku 2014 chci se zeptat sú děti dostuduji kdy budu mít nárok na obnovení vdovskeho důchodu děkuji z pozdravem p.Svarcova
Alena Svarcova
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se nás, kdy budete mít nárok na obnovu vdovského důchodu po dostudování dětí. Od října 2001 pobíráte vdovský důchod, děti sirotčí a zároveň invalidní důchod I. stupně.

Dobrý den, paní Švarcová,

informace důležité pro zodpovězení Vašeho dotazu najdete na našich stránkách v sekci Rady a informace – Jak na úřadech – Vdovský a vdovecký důchod. Zejména informace pro poživatele pozůstalostních důchodů, kterým byl důchod přiznán před 1.1. 2010.

Shrnutí pro Vás k poslední podmínce – věkové hranici 55 let pro ženy. Do pěti let od doby, kdy Váš nárok na vdovský důchod zanikne (kdy Vaše poslední dítě již nebude nezaopatřeným), byste musela k obnově nároku na vdovský důchod dosáhnout věkové hranice 55 let. Teoreticky by Vám tak mohl být nárok na vdovský důchod obnoven.

Zdravím Vás.

Oldřich Hanibal