Po zážitku klinické smrti jsem se začala zajímat o smrt a mrtvé lidi, nikdo mi v tom nerozumí, můžete pomoct?

Odpověď na dotaz ze dne 30. listopadu 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, potřebuji pomoct, je mi 23 let, prožila jsem nejednou klinickou smrt, od té doby se mi změnil život. Začala jsem se zajímat o mrtvé lidi, o holocaust, ráda trávím čas na hřbitově, když mi umíral děda (neměli jsme k sobě příliš blízko) netruchlila jsem, dělalo mi dobře, že se dotýkám polomrtvého člověka, na pohřbu jsem se na něj šla podívat, slovy neumím popsat co jsem cítila, byl to pocit blaha dotýkat se mrtvoly a touhy vidět znovu nebe. Nejhorší je, že mi nikdo nerozumí, že mě vidí jako podivínku, moc mě to trápí.. Navštěvuji psychiatričku, ale ta na mě též kouká skrz prsty. Jsem jak zbloudilá duše, která neví kudy kam.. Můžete mi nějak pomoct?? Děkuji Brendlová Aneta
Aneta

Dobrý den,

hledáte pomoc, protože máte zážitky a pocity, které nejsou srozumitelné ani představitelné pro druhé lidi. Je fakt, že takové zkušenosti lidé obvykle nemají. Toto neporozumění Vás, kromě Vašich specifických pocitů, může od okolí oddalovat.

Doporučila bych Vám hlavně psychoterapii, nejlépe u terapeuta, který je ochotný věnovat se i spirituálním a existenciálním tématům. S takovou pomocí byste mohla snad lépe porozumět sama sobě, získat podporu a také najít cestu, jak sdílet s druhými lidmi tak, abyste pro ně byla pochopitelnější.

Zuzana Vondřichová