Po úmrtí blízkého jsem neobdržela zprávu z provedené pitvy. Kde o ni mohu požádat?

Odpověď na dotaz ze dne 26. 6. 2022 zobrazit původní dotaz

Dostala jsem umrtni list ,ale chci i zpravu ze zdravotni pitvy kterou mi neposlali

Hana

Píšete, že jste po úmrtí Vašeho blízkého obdržela úmrtní list, ale nebyl Vám doručen pitevní protokol. Ptáte se, kde o vydání pitevního protokolu můžete požádat.

Dobrý den, paní Hano,

dovolte mi vyjádřit lítost nad Vaší ztrátou.

O pitevní protokol je možné požádat u poskytovatele zdravotní péče, pod nějž spadá pracoviště, kde byla pitva provedena — typicky se jedná o ředitelství nemocnice, pod níž spadá dané oddělení patologie nebo ústav soudního lékařství. Většinou je o pitevní protokol potřeba požádat písemně a doložit k žádosti svou totožnost a příbuzenský poměr k zemřelému — právo nahlížet do zdravotní dokumentace zemřelého mají dle § 33 zákona zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách osoby blízké, pokud ovšem zemřelý za svého života nevyslovil daným osobám zákaz podávání informací. Podobně, jako tomu je u jiných výpisů ze zdravotní dokumentace, bývá vystavení opisu pitevního protokolu zpoplatněno.
Z Vašeho dotazu nevyplývá, kde byla pitva Vašeho blízkého provedena. Bližší informace o tom, jak lze o vydání pitevního protokolu požádat, můžete případně zkusit vyhledat na webových stránkách daného poskytovatele zdravotní péče, kde bývá takováto informace obvykle uvedena.

Přeji Vám hodně sil.

Zuzana Koutná

Dotaz zodpovídá

Mgr. Zuzana Koutná

PhDr. Zuzana Koutná

poradenská pracovnice

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz