Pečuji o maminku ve III. stupni závislosti, žádám o příspěvek na bydlení. Je správné, že byl příspěvek snížen?

Odpověď na dotaz ze dne 21. září 2018 zobrazit původní dotaz
Dobry den rada bych se zeptala ,pecuji i maminku ,maminka mi dava prispevek na peci 8800kc.Bydlim sama v byte a zadam si o orisoevek na bydleni a dokladam ze pobiram prispevek na peci.Prispevek mi byl snizen a pocitaji to jako prijem.Je to spravne?
Hana
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že pečujete o maminku, která pobírá příspěvek na péči ve lll. stupni. Při žádosti o příspěvek na bydlení dokládáte, že maminka příspěvek na péči poukazuje Vám. Ptáte se, zda je správné, že Vám ho započítali jako příjem při žádosti o příspěvek na bydlení.

Vážená paní Hano,

bohužel z informací, které uvádíte, není patrné, který z příspěvků byl snížen, zda mamince ten na péči z důvodu zlepšení stavu nebo Vám ten na bydlení, ani zda jsou v situaci další proměnné, které na výsledek mohou mít vliv. Nemůžeme tedy odpovědět konkrétně.

Zcela přesné informace, co vše se zohledňuje při posouzení nároku na příspěvek na bydlení, Vám dají přímo na Vaší nejbližší pobočce Úřadu práce ČR. Doporučuji obrátit se tam co nejdříve, abyste případně nepřišla o možnost odvolání.

S přáním zdárného vyřízení

Tereza Lepešková