Otec zemřel v nemocnici. Máme právo na kopii či opis ze zdravotní dokumentace?

Odpověď na dotaz ze dne 24. dubna 2021 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, před časem nám zemřel otec v nemocnici. Chtěla bych se zeptat, zda máme právo na kopii, opis jeho zdravotní dokumentace. děkuji Erbsová
Dita
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den, paní Erbsová,

dovolte mi vyjádřit lítost nad ztrátou Vašeho otce.
Právo nahlížet do zdravotní dokumentace zemřelého, pořizování výpisů a kopií upravuje zákon č. 372/2011 Sb., zákon o zdravotních službách, a to § 65.
Osoba blízká – kam patří mimo jiné příbuzní v řadě přímé, tj. Vy jako dcera – má toto právo, pokud pacient za života nevyslovil zákaz podávání informací této osobě.

Přeji hodně sil.

Marta Kolská