Otec zemřel před 24 lety. Jak zjistit, kde byl rozptýlen jeho popel?

Odpověď na dotaz ze dne 28. prosince 2017 zobrazit původní dotaz
Dobrý den ,chtěla bych zeptat jak zjistit kde byl rozptýlen popel otce,jestli to jde zjistit v nějakém archivu zesnulých atd.Otec je mrtev uz 24let,a protože matka na hrob neměla penize řekla mi že byl rozptýlen ,ale neví kde je možnost to nějak zjistit?Děkuji
Lenka
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ráda byste zjistila, kde byl rozptýlen popel Vašeho otce, který zemřel před 24 lety, Vaše matka neví, kde by to mohlo být.

Dobrý den, paní Lenko,

ráda byste zjistila, kde byl rozptýlen popel Vašeho otce, který zemřel před 24 lety, Vaše matka neví, kde by to mohlo být. Napadlo Vás, zda by to nešlo zjistit v archivu zesnulých. Nic takového ale neexistuje. Je možné obrátit se s dotazem na krematorium, kde bylo provedeno zpopelnění. Mohlo by také pomoct získat co nejvíc informací od toho, kdo zajišťoval pohřeb, což byla předpokládám matka. Možná by si mohla vzpomenout, zda si urnu s popelem vůbec nevyzvedla, potom by bylo možné zeptat se v krematoriu, jak s nevyzvednutými urnami zacházejí, nebo zda proběhl rozptyl na rozptylové loučce. Pokud by proběhl rozptyl a nikdo z příbuzných by nezařídil jinou variantu, pravděpodobně by se tak stalo na hřbitově poblíž krematoria.

Přeji Vám, ať se Vám podaří žádanou informaci najít.

S pozdravem

Barbora Váchová