Nechtěl bych být resuscitován nebo uměle držen při životě. Jak to zajistit?

Odpověď na dotaz ze dne 15. 5. 2018 zobrazit původní dotaz

Dobry den,

da se nejak predem zajistit, abych nebyl v pripade hospitalizace resuscitovan ani udrzovan pri zivote umele? Napriklad nejak notasrsky overit muj nesouhlas a ten nekde ulozit a v pripade hospitalizace aby se k nemu prihledlo? Dekuji

Tomas
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Píšete, že byste si rád dopředu zajistil, abyste v případě hospitalizace nebyl resuscitován nebo uměle udržován při životě.

Dobrý den, Tomáši,

píšete, že byste si rád dopředu zajistil, abyste v případě hospitalizace nebyl resuscitován nebo uměle udržován při životě. Napadlo Vás, že byste mohl vyjádřit písemně svůj nesouhlas a nechat jej notářsky ověřit. Skutečně existuje možnost vyjádřit dopředu svou vůli ohledně toho, jakou léčbu si do budoucna přejete a jakou nepřejete a to pomocí institutu Dříve vysloveného přání. Na webu umirani.cz se můžete dočíst základní informace o tom, jak tento institut funguje a stáhnout si letáček, jehož součástí je vzor, podle kterého můžete své dříve vyslovené přání sepsat. Je také třeba být Vašim praktickým nebo ošetřujícím lékařem poučen o svém zdravotním stavu a o následcích Vašeho rozhodnutí.

S pozdravem

Barbora Váchová

Dotaz zodpovídá

Mgr. Barbora Váchová

Mgr. Barbora Váchová

psycholožka, poradce pro pozůstalé

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz