Může být maminka v péči Domácího hospice Cesta domů, když je občankou Slovenské republiky?

Odpověď na dotaz ze dne 30. 9. 2015 zobrazit původní dotaz

Dobrý večer, prosím Vás, můžu Vaše služby využít i pro maminku, která má rakovinu-neléčitelnou, bydlí u nás v Praze, ale je občankou Slovenské republiky? Děkuji a děkuji za to, že existujete. S pozdravem A.Šimrádová.

Dobrý den, paní Šimrádová,
děkujeme za důvěru, s níž se na nás obracíte. Naše služby pro maminku, pokud splňujete níže uvedené podmínky, můžete jistě využít. Služby hospice může využít kdokoli, kdo je indikován lékařem k paliativní nebo hospicové péči, a to bez ohledu na národnost či státní příslušnost.

V případě zájmu můžete kontaktovat Domácí hospic Cesta domů. Tým Domácího hospice Cesta domů působí na území hl. města Prahy a snaží se o to, aby těžce nemocný člen rodiny mohl umírat v důvěrně známém prostředí domova, netrpěl zbytečně bolestmi a konec života mohl prožít uprostřed svých blízkých. Nabízí služby lékaře, zdravotních sester, sociálních pracovnic a psychoterapeutky. Jednou z podmínek přijetí do péče tohoto domácího hospice ale je, aby rodina zajistila 24 hodinovou přítomnost u pacienta – tzn. že nemocný nebude nikdy doma sám. Pracovníci hospice docházejí za pacientem dle jeho zdravotního stavu a potřeb, nemohou ale rodinu a přítomnost blízkých nahrazovat. Samozřejmě, že je možné, aby se rodinní příslušníci nebo přátelé nemocného při péči vzájemně střídali. Pro překlenutí nepokrytých časových úseků je možné využít také např. služeb některé agentury domácí péče, případně pečovatelských nebo asistenčních služeb.

O přijetí klienta do péče Domácího hospice Cesta domů nebo i o radu a pomoc při rozhodování můžete požádat buď telefonicky (na číslech 283 850 949 a 775 166 863), nebo osobně v poradně Domácího hospice v ulici Boleslavská 16 na Praze 3. Poradna má otevřeno od úterý do pátku od 9.00 do 17.00 hodin.

S pozdravem

Mgr. Tereza Bímová
poradna portálu Umirani.cz
Domácí hospic Cesta domů, z.ú.
Bubenská 3, Praha 7, 170 00

Dotaz zodpovídá

Mgr. Tereza Lepešková

Mgr. Tereza Lepešková

sociální pracovnice a poradce pro pozůstalé, vedoucí internetové poradny

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz