Manžel překonal rakovinu, z léčby je ale vyhublí a není na tom psychicky dobře. Na koho by s mohl obrátit?

Odpověď na dotaz ze dne 14. června 2010 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, prosím o kontakt na kvalitního psychosomatika co nejblíže Jindřichovu Hradci. Manželovi (47 let) byla diagnostikována před 3 roky rakovina slinivky s metastázemi do jater. Prodělal operaci, léčbu chemoterapií, kterou ukončil před 3 týdny a která nebyla úspěšná. Lékaři další chemoterapii nedoporučují. Manžel je vyhublý a fyzicky a psychicky na tom není dobře. Myslím si, že právě zkušený psychosomatik by nám teď nejvíce dovedl pomoci. Chemických léků a racionálního neosobního přístupu lékařů si manžel už užil dost. Děkuji Miroslava Závodská, Jindřichův Hradec
Miroslava
Píšete o těžké situaci nemoci Vašeho manžela, který byl léčen a nyní mu už další chemoterapie není doporučována. Ptáte se proto na možnosti pomoci od zkušeného psychosomatika.

Vážená paní Miroslavo,

nevím, zda myslíte lékaře, který se specializuje na psychosomatickou léčbu, nebo jde spíše o podporu psychologa nebo psychoterapeuta. Určitě byste si zasloužili podporu a péči oba dva. V Praze poskytuje psychosomatickou péči např. Psychosomatická klinika nebo sdružení Amélie, bohužel nemáme k dispozici databázi kontaktů mimo Prahu, alespoň se prostřednictvím jejich stránek můžete konkrétněji poradit, jakou pomoc a péči potřebujete, případně kde ji můžete najít.

Přikládám ještě odkaz na jiné zdroje informací blíže Vašemu bydlišti. Doporučuji Vám tam zavolat a zjistit to, co potřebujete – možná i ten telefonní hovor se zkušeným odborníkem Vám pomůže jasně najít to, co by Vám v tuhle chvíli nejvíc pomohlo.  

Užitečné kontakty:

Lékařské informační centrum – 296 181 212

Linka důvěry Jihlava – 775 223 311

Nádorová telefonní linka – 800 222 322 - bezplatná

Nádorová linka Ligy proti rakovině – 224 920 935.

 

Vážená paní Miroslavo,

moc na vás myslím a doufám, že se Vám podaří najít to, co pro manžela i sebe potřebujete.

Ilona Peňásová