Manžel má příspěvek na péči v I. stupni. Jeho zdravotní stav se zhoršil. Jak žádat o zvýšení?

Odpověď na dotaz ze dne 4. 2. 2024 zobrazit původní dotaz

Dobrý den manžel má 1st příspěvek na péči v ty době před troma měsíci se zdravotní stav manžela shorsil před měsícem.nam.byla udělené vysletky s ct že manžel má tumor na plici 😭 chtěla by sem se zeptat chtěla bych sem požádat o zvýšení na péči nakolik teď vyžaduje celodenní péči je slabej je to vážná nemoc tak chci se zeptat jestli mám jed na úřad práce pořádat jeho zdravotní stav je že přestává jíst byli SME ortopedovi museli na vozejk prostě vidím na manžela už že opravdu potřebuje celodeniv péči je onkologicky pacient správy máme nové vše bez moji pomocí nezvládá už žádné úkony manžel je senior bude mu 73, bez moji pomocí nezvládne už nic děkuji vopred za odpověď 💝

Iveta Kováčová

Váš manžel pobírá příspěvek na péči v I. stupni. Jeho zdravotní stav se výrazně zhoršil, vyšetření CT ukázalo tumor na plicích. Potřebuje celodenní péči. Ptáte se, jak podat žádost o zvýšení příspěvku.

Dobrý den,

mrzí mne, že se zdravotní stav Vašeho manžela takto zhoršil.

Pro přehodnocení zdravotního stavu manžela a případné přiznání vyššího stupně příspěvku na péči je potřeba vyplnit a podat formulář Změna výše příspěvku na péči. Formulář se podává na příslušnou pobočku Úřadu práce podle trvalého bydliště manžela.

Držím palce, aby se navýšení podařilo.

S úctou

Anna Hašplová

Dotaz zodpovídá

PhDr. Anna Hašplová

poradenská pracovnice, redaktorka internetové poradny

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz