Maminka zemřela. Mohu zrušit smlouvu SIPO před ukončením dědického řízení?

Odpověď na dotaz ze dne 11. září 2021 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, zemřela mi maminka a protože byla v péči Cesty domů obdržela jsem i brožuru s radami co dělat po úmrtí. Úmrtní list jsem jíž obdržela, tak dle brožury mohu převést plyn, elektřinu a telefon. Ostatní aź po skončení dědického řízení. Chtěla jsem se zeptat, jak je to se SIPO ze kterého se platí rozhlas a televize a jestě tv od Vodafone. SIPO zůstalo na maminku, ale hradí se to z mého účtu a smlouva u Vodafone je také na mě. Mohu SIPO zrušit ještě před ukončením dědického řízení a zavést si ho na své jméno? Děkuji za odpověď Veronika Kohoutová
Veronika Kohoutová
Píšete, že Vám zemřela maminka, na jejíž jméno je nastaveno SIPO. SIPO je na jméno maminky, ale platí se z Vašeho účtu. Úmrtí list jste již obdržela. Ptáte se, zdali můžete zrušit SIPO před ukončením dědického řízení a převést ho na své jméno.

Vážená paní Kohoutková,

přijměte prosím také ode mě vyjádření upřímné soustrasti s úmrtím Vaší maminky.

SIPO můžete zrušit a převést na své jméno nebo si zažádat o jinou formu platby (např. převodem z bankovního účtu). Stačí Vám k tomu úmrtní list. Co se týče rozhlasu a televize, můžete o změnu zažádat na kterékoliv pobočce pošty nebo o převod zažádat online na webové stránce českého rozhlasu. V případě nejasností v odkaze naleznete kontakt na operátora, který Vám předá přesné informace.
Podobně to bude i u Vodafone TV. Zavolejte si prosím na zákaznickou linku, kde Vám poradí přesný postup.

S přáním všeho dobrého

Olga Stránská