Maminka si platila příspěvky u spolku od roku 1953, v pojišťovně mi ale řekli směšnou částku. Je to možné?

Odpověď na dotaz ze dne 4. ledna 2020 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, moje maminka byla členkou spolku od 1.3.1953 a platila si roční příspěvky. Zemřela 2.1.2020 a já bych potřebovala radu jak postupovat, kam se případně obrátit o pomoc .Obrátila jsem se na Českou pojišťovnu v místě bydliště a tam mi řekly, že maminka dostane vyplaceno z pojistky č .72-524-403-10 cca 1.250,-Kč. Zdá se mi tato částka při dnešních cenách pohřbů směšná. Je to možné?? Děkuji za odpověď.
Yveta
Píšete, že Vaše zemřelá maminka byla členem spolku, platila si příspěvky. Podle pojišťovny máte nárok na základě pojistky na částku, která Vám vzhledem k cenám pohřbů nepřijde adekvátní. Ptáte se, kam se obrátit o pomoc.

Dobrý den,

dovolte mi nejprve vyjádřit soustrast s úmrtím maminky. Můžete chtít po České pojišťovně, aby Vám vyčíslili, jak došli k částce, kterou zmiňujete. Nemáme zkušenost s tím, jaká částka je obvyklá. Je možné se také obrátit na Společnost přátel žehu, jejímž členem maminka předpokládám byla. Můžete ověřit, co přesně svým členům poskytují. Společnost nemá webové stránky, je možné jim zavolat na telefonní číslo 222 315 868. Pokud se nedovoláte, doporučuje Společnosti nechat na záznamníku vzkaz.

S přáním všeho dobrého

Barbora Váchová