Maminka má příspěvek na péči IV. stupně. Jak se vyplácí příspěvek v případě týdenní hospitalizace?

Odpověď na dotaz ze dne 10. února 2020 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, maminka je dlouhodobě závislá na pomoci a byl ji přiznán IV. stupeň závislosti na jiné osobě. Chtěl bych se zeptat, jak je to s vyplácením příspěvku v případě hospitalizace? Když byla hospitalizována od 8 dne v měsíci cca ve 23 hod a propuštěna 14 dne v měsíci v dopoledních hodinách, je příspěvek po dobu hospitalizace krácen a nebo je vyplácen v plné výši za celý měsíc? Děkuji, Petr.K.
Petr K.
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se nás, jak je to s vyplacením příspěvku na péči během hospitalizace. Vaše maminka, o kterou pečujete, byla hospitalizována od 8. dne v měsíci cca ve 23 hodin a propuštěna 14. dne v měsíci v dopoledních hodinách.

Vážený pane Petře,

v tomto případě má Vaše maminka nárok na celý příspěvek na péči. Maminka by ztratila nárok pouze v případě, kdy by byla ve zdravotnickém zařízení celý kalendářní měsíc. Pokud by byla alespoň jeden kalendářní den v daném měsíci mimo hospitalizaci, má stále nárok na příspěvek na péči za daný měsíc.

V této souvislosti máte povinnost nástup do péče zdravotnického zařízení i následné propuštění nahlásit do 8 dnů na úřad práce.

Bližší informace Vám v případě potřeby poskytne příslušná pobočka úřadu práce, kam maminka spadá trvalým bydlištěm.

S přáním všeho dobrého

Sára Balabánová