Mám rakovinu plic. Kdyby se o mě někdo staral, měl by nárok na finanční podporu?

Odpověď na dotaz ze dne 19. února 2017 zobrazit původní dotaz
mám rakovinu plic,na levé straně mám 33x ozářené a td mě bude čekat pravá stran,chtěl bych vědět jesli má někdo nárok na ,kdo finanční se o mě stará?bylo mi 61 let a sem na tím dost bídně abych si i nakoupil.děkuji za odpověď.Léčím se na onkologii v fn.Ostrava,dr Resová.
Ján Šandor
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den, pane Šandore,

píšete, že máte rakovinu plic, máte za sebou 33 ozáření a další Vás čeká. Ptáte se, jak získat finanční podporu.

Mrzí mě, že procházíte nemocí, léčbou. I když to přímo nepíšete, dokážu si představit, že rakovina plic může mít i závažné finanční důsledky, to je mi líto. Bohužel z informací, které píšete, nelze vyčíst, jestli budete mít nárok na finanční podporu od státu.
Proto bych Vás ráda podpořila v tom, zeptat se MUDr. Resové na možnost konzultace se sociálním oddělením přímo v nemocnici, kde se léčíte. Se sociálním pracovníkem v nemocnici můžete probrat svoji situaci detailně a spolu s ním hledat možnosti, o jakou podporu a kde případně žádat.
Nicméně pokud Váš zdravotní stav vyžaduje péči jiné osoby, máte možnost zažádat na úřadu práce o příspěvek na péči. V případě, že Vám bude příspěvek schválen, můžete se sám rozhodnout, komu ho za péči poskytnete. Zajištění nezdravotní pomoci s běžnými denními úkony, jako je třeba Vámi zmíněný nákup, lze mít od pečovatelské služby, jejíž péči můžete hradit právě z příspěvku na péči.

Držím Vám palce nejen v hledání finanční podpory.

S pozdravem

Veronika Drnková