Mám melanom, žiji s přítelem, naším dítětem a dcerkou z jiného vztahu. Kdo ji dostane do péče, kdyby má léčba nezabrala?

Odpověď na dotaz ze dne 26. 5. 2019 zobrazit původní dotaz

Dobrý den jmenuji se Eva je mi 28let bohužel se léčím s melanomem a poslední dobou mi jsou na mysl predstavy a myšlenky co bude s mou 9letou dcerou kdy se semnou něco stalo ...její otec semnou nežije 6let jelikož je to feťák agresor bil mě atd...dcera je semnou a je v mě péči.nyni mám druhé dítě s partnerem který vychovává i moji dceru.moji rodiče nežijí a prarodiče jsou již moc stáří ..ex tchýně je extrémně sociální případ je tozla osoba zákeřná agresivní gamblerka a alkoholička...chtěla bych vědět co by případně nastalo kdyby se semnou stalo to nejhorší kdo by dostal moje dítě do péče dekuji

Eva

Dobrý den,

pokud soud rozhodl o svěření dcery do Vaší péče, musel by v případě Vaší smrti znovu rozhodnout o tom, komu bude dcera svěřena, když Vy již o dceru pečovat nemůžete. Otec Vaší dcery, i když se s ním Vy ani dcera nestýkáte, má nadále rodičovskou odpovědnost vůči dceři. V případě Vaší smrti tak soud bude primárně zvažovat svěření dcery do jeho péče. Zároveň však soud musí vzít v úvahu zájmy Vaší dcery. Zohlednit může rovněž Vaše doporučení, komu by dcera měla být do péče svěřena. Forma tohoto doporučení není nijak stanovena. Může se tedy jednat o písemné prohlášení, které uložíte u někoho blízkého, případně svůj návrh můžete vyjádřit před pracovníky sociálně-právní ochrany dětí, kteří budou k řízení u soudu přizváni, aby se vyjádřili, co z jejich pohledu bude pro Vaši dceru nejlepší.

S pozdravem

Barbora Vráblová

Dotaz zodpovídá

JUDr. Barbora Steinlauf, MA, Ph.D.

JUDr. Barbora Steinlauf, MA, Ph.D.

právnička v oblasti zdravotnického práva

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz