Kvůli pojištění úvěru mé zesnulé matky potřebuji vědět, zda pobírala důchod. Je zákonné, že mi informaci správa nepodala?

Odpověď na dotaz ze dne 28. srpna 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, potřebuji informace po zemřelé matce s kterou jsem více jak dvacet pět let nebyl ve styku zda měla či neměla starobní, nebo invalidní důchod. Byl jsem se zeptat na sociální správě kde mi bylo řečeno že tyto informace z důvodu ochrany osobních udajů nemohou sdělit. Tak mám dotaz zda postupovali v rámci zákona? Potřebuji tyto informace kvůli pojištění jejího uvěru kde to pojištovna požaduje vědět.
Pavel
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den,

ptáte se, jak zjistit, zda matka pobírala starobní nebo invalidní důchod. Správně jste se v této věci obrátil na ČSSZ. Pokud jste byl na pobočce a žádal jste tuto informaci, i když nejsem právník, tak si troufám tvrdit, že reagovali v souladu s ochranou osobních údajů a tudíž Vám nemohli podat informace.

Současně doporučuji to nevzdávat a zavolat na Call centrum ČSSZ, zda je možné tuto informaci získat z Vámi popsaných důvodů, případně jak o ni požádat a jaké k tomu budete potřebovat doklady.

Přeji hodně štěstí.

S pozdravem

Veronika Drnková