Kde sehnat kyslíkové bomby a invalidní vozík?

Odpověď na dotaz ze dne 15. 12. 2013 zobrazit původní dotaz

Dobry den. Mam tatu v domaci peci. Jednou tydne nam vozi kyslikove bomby- to je dobre,ale paklize jdeme na jakekoliv vysetreni,tak tata neujde ani dva metry. Nutne potrebuje invalidni vozik. Kam se mam prosim,obratit? A jeste jedna otazka-existuji kyslikove bomby ,ktere se pujcuji na cesty treba do lazni v jine zemi?diky za odpoved,Tichovska Daniela

Daniela
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Píšete, že máte otce v domácí péči a pro jeho snadnější pohyb byste potřebovali invalidní vozík. Dále píšete, že Váš otec používá kyslíkové bomby. Ptáte se, kam se máte s žádostí o invalidní vozík obrátit, a také zda existují kyslíkové bomby, které jsou vhodné i pro cesty do zahraničí.

Dobrý den paní Tichovská,

předpokládám, že byste si invalidní vozík raději zapůjčili, než koupili. S touto prosbou se můžete obrátit na některou z půjčoven pomůcek, uvedených na internetových stránkách Ligy vozíčkářů. Půjčovny lze nalézt nejen v Praze, ale i v dalších městech České republiky.

Ohledně půjčení přenosných kyslíkových bomb Vám doporučuji se buď přímo zeptat organizace, která Vám je dováží nebo se obrátit na firmu Linde — http://www.linde-healthcare.cz/cs/index.html .

S přáním hezkých svátečních dnů,

Anežka Moravcová

Dotaz zodpovídá

Bc. Anežka Moravcová

Bc. Anežka Moravcová

sociální pracovnice, vedoucí půjčovny pomůcek hospicu Cesta domů

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz