Kde najít zařízení, kam bych mohla manžela, který potřebuje celodenní péči, na měsíc umístit, abych si mohla odpočinout a zařídit potřebné věci?

Odpověď na dotaz ze dne 5. ledna 2016 zobrazit původní dotaz
Dobrý den,mám dotaz ohledně pomoci s vyhledáváním umístění manžela na kratší dobu do ,,zaříení,,odlehčení námahy,byt.oprav apod. Již 10let se starám o manžela(52 let)-ležícího,pleny,epicystomie,PEG-apalický syndrom po KPCR komplik.srdeční tamponádou,jinak klidné,tiché povahy,nemluví,ale vnímá s poškozeným mozkem.Jde mi pouze o měsíční dobu během léta.Já pracuji na zkr.úvazek-ohledně psychiky a v této době mé nepřítomnosti vypomáhá rodina.Obvolávala jsem různá zařízení,bohužel beznadějně. Proto Vás prosím o pomoc a radu. Děkuji Bydliště-Brno-venkov
Sylva
Píšete o svém vážně nemocném manželovi, který potřebuje celodenní péči. Hledáte zařízení, kde by manžel mohl být po dobu léta na měsíc umístěn, abyste si mohla odpočinout a zařídit potřebné věci.

Dobrý den, paní Sylvo,

Vámi zmíněnou službu hledejte v zařízeních, která poskytují odlehčovací ubytovací služby. V registru Ministerstva práce a sociálních věcí naleznete všechny sociální služby, které existují v ČR. Můžete si ve vyhledávači změnit okres, např. i na Brno-město, a hledat v odlehčovacích pobytových službách tam. Odlehčovací pobytové služby poskytují i některé lůžkové hospice, zkuste se například obrátit na brněnský hospic sv. Alžběty nebo na Dům bolesti a hospic v Rajhradě.
Co se týče letních odlehčovacích pobytů, je dobré si rezervovat místo s časovým předstihem, protože je tato služba v létě hodně vyhledávaná.
Přeji Vám úspěšné nalezení vhodného zařízení a hodně sil do další péče.

S úctou

Olga Stránská