Kamarádka v USA má mnohačetný nádor. Má šanci žít bezbolestné měsíce, roky? Měla bych za ní odletět co nejdříve?

Odpověď na dotaz ze dne 21. 11. 2021 zobrazit původní dotaz

Dobrý den, prosím o informaci,mám kamarádku v USA, před šesti lety ji našli rakovinu prsu odstraněny má obě prsa,po roce našli další nádor v pánevní kosti ,5cm,další roky se přidal nádor v páteři a játrech, štítné žlázy kterou má rok po operaci, teď je po operaci holení kosti a dpevneni a výměnou kloubů,po měsíci ji bolí druhá noha kde našli další nádor,má za sebou chemoterapie, radioterapie ,a půl roku zpět začala biologickou léčbu,v současných dnech už nezvládá žádnou aktivitu,má velké bolesti zad nohou a hlavy říká že ji strašně hučí v hlavě,po konzultaci s onkologem ji poslal na sken celého těla a EEG ale vše odmítla,v Americe nikoho nemá tak jsem se rozhodla že poletím za ní a pokusím se jí motivovat a bojovat s nemocí dál, prosím má šanci žít bezbolestné měsíce roky? Měla bych letět v únoru,nebo mám spěchat a odletět co nejdříve.Predem děkuji za odpověď.Jsns w.

Jana

Dobrý den, Jano,

dle vašeho dotazu vnímám, že máte o Vaši kamarádku velikou starost. Z toho, co píšete vyplývá, že pacientka podstoupila mnoho lékařských zákroků, je po chemoterapii, radioterapii a nyní podstupuje biologickou léčbu. Její zdravotní stav se postupně zhoršil natolik, že nyní není schopna žádné aktivity a již nemá sílu na další vyšetřování, které jí nabízí lékaři.

Zaměřila bych nyní léčbu co nejvíce na nepříjemné symptomy, které onemocnění provází, aby kvalita života, který jí zbývá, byla co nejlepší. Jistě jde o řešení bolestí, které lze léky ovlivnit, a které jí ošetřující lékař může předepsat a dle stavu upravovat.

Zda máte odletět nyní či až v únoru, se s informacemi, které o zdravotním stavu, mám určuje těžko.

Dá se usuzovat, že dle toho, jak rychle nyní síly ubývají pomalu a nebo rychleji bude onemocnění dále pokračovat.

Přeji mnoho sil.

S úctou

MUDr. Zuzana Martínková

Dotaz zodpovídá

MUDr. Zuzana Martínková

MUDr. Zuzana Martínková

lékařka

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz