Jsem maminčin opatrovník. Jak mám doložit nakládání s jejím důchodem?

Odpověď na dotaz ze dne 1. listopadu 2019 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, mám maminku v sociálních službách jsem její opatrovník každý rok mám vykazovat jak pracuji s jejím důchodem ale celý její důchod jde do sociálních služeb mám si schovavat vyúčtování nebo je tam ta možnost že mi vytisknou nějaký papír v soc. Službách kde se maminka nachází? Děkuji za odpověď a pěkný den přeji :)
Zuzana
Jste opatrovnicí maminky. Každý rok máte vykazovat, jak jste naložila s jejím důchodem. Ptáte se, zda si máte schovávat vyúčtování nebo využít nějakého souhrnu plateb ze zařízení, kde se maminka nachází.

Dobrý den, paní Zuzano,

zákon konkrétně stanoví, že opatrovník uvede přehled o nakládání s majetkem opatrovance. Jedním z bodů přehledu je, jakým způsobem je nakládáno s důchodem. Zde rozepíšete, co jste z důchodu hradila. Zda využijete doklad o jednotlivých platbách ze svého účetnictví nebo závěrečný soupis na konci roku, který Vám vytiskne zmíněný domov, kde maminka nachází, je na Vás.

Na internetu můžete najít vzory pro dokládání každoroční zprávy „O výkonu funkce opatrovníka a vyúčtování správy jmění opatrovance“.

Zdravím Vás

Oldřich Hanibal