Je třeba po hospitalizaci znovu žádat o příspěvek na péči?

Odpověď na dotaz ze dne 1. září 2020 zobrazit původní dotaz
Dobrý den , Chtěla bych se zeptat jak to bude s příspěvkem na péči mé babičky o kterou dlouhodobě pečuji. Babička byla pro zhoršení zdravotního stavu odvezena 22.6. do nemocnice a následně 26.6. přeložena z nemocnice na LDN. Dávka příspěvku byla pozastavena, skutečnost jsme ohlásili příslušnému úřadu dne 28.6., dne 31.8. byla z LDN vpřivezena do domácí péče, tuto skutečnost jsme také ohlásili. Bude příspěvek na péči znovu vyplácen nebo bude nutné podstoupit novou žádost o příspěvek na péči a s ním spojené sociální šetření? Děkuji za Váš dotaz Dziedzicová
Veronika
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Obracíte se na nás ohledně příspěvku na péči Vaší babičky, o kterou pečujete. Babička byla hospitalizována od 22.6. do 31.8., kdy byla propuštěna zpět do domácí péče. Obojí jste ohlásili. Ptáte se, jestli bude příspěvek na péči znovu vyplácen nebo je potřeba podat novou žádost a znovu absolvovat sociální šetření.

Dobrý den, Veroniko,

vážím si toho, že o babičku pečujete.

K pokračování výplaty příspěvku na péči by mělo dostačovat Vaše ohlášení ukončení hospitalizace. Žádost o příspěvek na péči se nepodává znovu. Pokud se však stav babičky změnil natolik, že by jí mohl být přiznán vyšší stupeň příspěvku, je možné zvážit podání Návrhu na změnu výše přiznaného příspěvku na péči.

Případně si můžete ověřit, zda-li je vše ohledně o babičky příspěvku na péči v pořádku, na příslušné pobočce úřadu práce.

Držím palce.

S pozdravem

Monika Vaníčková