Je nutné, abych konzultoval své dříve vyslovené přání s lékařem? Mám pocit, že by mne nepochopil.

Odpověď na dotaz ze dne 22. prosince 2015 zobrazit původní dotaz
Je nutné, abych konzultoval své DVP s lékařem? Mám pocit, že by mne nepochopil.

Dobrý den,

jak stanoví § 36, bude respektováno jen takové dříve vyslovené přání, které je učiněno na základě písemného poučení lékařem (a to buď registrujícím praktickým lékařem, nebo lékařem, do jehož odbornosti spadá léčba, které se dříve vyslovené přán týká). Je proto nutné, abyste byl lékařem poučen o důsledcích dříve vysloveného přání. To ale neznamená, že dříve vyslovené přání musíte s lékařem jakkoliv jinak konzultovat – lékař má povinnost Vás poučit; není podstatné, jestli kupř. sdílí Váš názor, že sepsat dříve vyslovené přání je dobrý nápad.

S pozdravem

Helena Krejčíková