Je mi 24 let a studuji prezenční formou VŠ. Mohu pracovat na HPP, aniž bych přišla o sirotčí důchod?

Odpověď na dotaz ze dne 30. července 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, studuji prezenční formu vysokoškolského studia. Od konce června 2018 jsem nastoupila u jedné společnosti na hlavní pracovní poměr. Paní personální této společnosti jsem byla ujištěna, že pokud studuji prezenční formu vysokoškolského studia, není nutno podepisovat DPP či DPČ, abych nepřišla o nárok na sirotčí důchod. Po prázdninách, od září 2018, bych ráda u této společnosti pracovala na zkrácený úvazek a tak si budu moci přivydělat při studiu a ulehčit tak nákladově své mamince. Po ukončení vysokoškolského studia bych mohla u této společnosti nastoupit na adekvátní pracovní místo mé profesi, byla bych již podle slov paní personální manažerky připravena. Prosím o odpověď, zda když studuji prezenční formu na VŠ, mohu si vydělávat na HPP, či zkrácený úvazek a není nutné pracovat pouze na DPP, či DPČ, abych nepřišla o dávku sirotčího důchodu. Je mi 24 let a studuji na pedagogické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Děkuji a přeji hezký den. Helena
Helena
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se, zda můžete pracovat na HPP na zkrácený úvazek a dál pobírat sirotčí důchod.

Dobrý den, Heleno,

pokud budete pokračovat v soustavné přípravě na budoucí povolání formou denního studia, tak nárok na sirotčí důchod neztrácíte. Můžete pracovat na jakýkoli typ smlouvy a ani výše výdělku není omezena.
Gratuluji k získání Vaší pracovní pozice a přeji hladký průběh při dokončení studia a spokojenost při následné práci na celý úvazek.

Za Cestu domů

Sára Balabánová