Jaká je zákonná lhůta pro vydání pitevního protokolu v případě úmrtí novorozence při porodu? Jak postupovat při podezření na zanedbání péče?

Odpověď na dotaz ze dne 6. 5. 2023 zobrazit původní dotaz

Dobrý den, ráda bych se dotázala jaká je zákonná lhůta pro vydání pitevního protololu, když došlo k úmrtí novorozence při porodu. Jak postupovat, když je podezření na zanedbání zdr.péče. Moc děkuji

Iveta
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Ptáte se, jestli existuje zákonná lhůta pro vydání pitevního protokolu, když došlo k úmrtí novorozence při porodu. Dále se ptáte, jak postupovat při podezření na zanedbání zdravotní péče.

Dobrý den,

zákon lhůtu pro vydání pitevního protokolu nestanoví. Stanoví pouze lhůtu, ve které Vás poskytovatel musí nechat nahlédnout do zdravotnické dokumentace nebo Vám vyhotovit kopii zdravotnické dokumentace. Jinými slovy, pokud již pitevní protokol existuje a je ve zdravotnické dokumentaci, pak lze požádat o pořízení kopie. Zákonná lhůta je pak 30 dnů od doručení žádosti. Nahlížení do zdravotnické dokumentace by měl poskytovatel umožnit v zásadě obratem.

Konkrétní kroky v řešení situace bych velmi doporučovala konzultovat s advokátem, který se specializuje na zdravotnické právo. Při lepší znalosti situace lépe poradí, jak postupovat.

S pozdravem

Barbora Steinlauf

Dotaz zodpovídá

JUDr. Barbora Steinlauf, MA, Ph.D.

JUDr. Barbora Steinlauf, MA, Ph.D.

právnička v oblasti zdravotnického práva

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz