Jaká forma pomoci existuje v domácí péči o otce v terminálním stádiu onemocnění?

Odpověď na dotaz ze dne 1. 10. 2014 zobrazit původní dotaz

Dobry den , chci se zeptat, zda by jste mi mohli pomoci s
doporučením, radou nebo vyhledáním pomoci, resp. pocnice, zdrav.
sestry- pro tátu (82 let) v poslední fázi života, kterého bych ráda
doošetřovala doma...

Děkuji Eva Pololáníková

Eva Pololáníková
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Ptáte se na doporučení pečovatelky či zdravotní sestry, která by Vám pomohla „dopečovat“ doma Vašeho tatínka, který je v poslední fázi svého života.

Vážená paní Pololáníková,

v domácím prostředí se Vám nabízí několik služeb, které můžete s tatínkem využívat. Jednak jsou to zdravotní sestry pracující v agentuře domácí péče, které mohou opakovaně přes den přicházet a poskytnout potřebný zdravotnický úkon. Zdravotní sestru předepisuje obvodní lékař a služba se vykazuje na zdravotní pojišťovnu.

Další jsou pečovatelské služby. Asistentky pečovatelských nebo odlehčovacích služeb mohou přicházet v požadovaném čase podle Vašich potřeb a poskytovat pomoc jako je například dovážka jídla, hygiena, přítomnost u nemocného apod. Tato služba je hrazená a obvykle se pohybuje v ceně kolem 100,-/hodinu.

Pokud byste potřebovali intenzivnější pomoc, jako je specializovaná paliativní péče (která v sobě zahrnuje komplexní tišení bolesti a dalších příznaků nemoci, včetně psychologických, sociálních a spirituálních obtíží, které mohou pacienta a jeho blízké trápit), pak se nabízí služby domácích hospiců.

Kontakty na agentury domácí péče a pečovatelské služby v Praze i domácí hospice v České republice najdete v adresáři služeb.

Pro bližší informace a doporučení prosím zavolejte nebo přijďte osobně do Poradny Cesty domů, Boleslavská 16, Praha 3, tel.: 283 850 949, 775 166 863, v otvírací době út – pá: 917 hodin.

Přeji Vám zdárné vyřešení Vaší situace.

S úctou

Olga Stránská

Dotaz zodpovídá

Mgr. Olga Stránská

poradenská pracovnice

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz