Jak sehnat odborníka na Domácí Umělou Plicní Ventilaci?

Odpověď na dotaz ze dne 23. 3. 2013 zobrazit původní dotaz

Diagnostikovali tchánovi ALS, ale po 2 letech je jeho stav výrazně lepší,než v čase vyšetření.Leží na ODCHRYPu, ale chceme si ho vzít domů.Komise po nás žádá, abychom zajistili firmu nebo organizaci, která má odborníka na přístroj pro Domácí Umělou Plicní Ventilaci. Bohužel jsme našli "jen" pečovatelské organizace. Můžete mi, prosím, poradit, kdo takového pracovníka má? Kdokoliv, kdo s tím má zkušenost a chce pomoci, ať mi napíše na honza0511@seznam.cz . Za Vaše informace předem upřímně děkuji. Honza

Honza

Komise po nás žádá, abychom zajistili firmu nebo organizaci, která má odborníka na přístroj pro Domácí Umělou Plicní Ventilaci. Bohužel jsme našli “jen” pečovatelské organizace. Můžete mi, prosím, poradit, kdo takového pracovníka má?

Dobrý den, Honzo,

bohužel Vám nedokáži poradit. Sama jsem se zatím s pacientem na plné domácí umělé plicní ventilaci nesetkala. Domnívala jsem se, že toto by měli vědět právě na lůžkách pro dlouhodobě ventilované nemocné. Pokud vím, lze zažádat na Ministerstvu zdravotnictví o přístroj, ale co se týká personálního vybavení, nevím, kdo zajišťuje. Můžete zaslat emailový dotaz na adresu ministerstva — mzcr@mzcr.cz . Nebo se zkuste obrátit na organizaci Dech života. Snad Vám budou schopni pomoci tam. Doufám, že uspějete.

S pozdravem,

MUDr. Irena Závadová

Dotaz zodpovídá

MUDr. Irena Závadová

MUDr. Irena Závadová

lékařka

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz