Hradí pojišťovna 211 hospicovou péči?

Odpověď na dotaz ze dne 22. 10. 2019 zobrazit původní dotaz

Hradí 211 hospicovou péči. Děkuji za odpověď

Michal

Dobrý den, pane Michale.

Všechny zdravotní pojišťovny hradí nějakou formu hospicové péče, ať jde o lůžkovou péči nebo domácí hospicovou péči. Potřebujete-li zjistit, zda poskytovatel hospicové péče, jehož služby byste eventuálně využíval, má smlouvu se zdravotní pojišťovnou 211, obraťte se s dotazem přímo na něj. Skutečnost, že všechny zdravotní pojišťovny hradí nějakou formu hospicové péče, totiž neznamená, že všichni poskytovatelé této péče mají smlouvy se všemi pojišťovnami.

Tedy doporučujeme:
1) v našem adresáři vyhledejte pro Vás vhodného poskytovatele lůžkové nebo domácí hospicové péče, včetně poskytovatelů mobilní specializované paliativní péče (MSPP);
2) kontaktujte vybraného poskytovatele s dotazem, zda právě s pojišťovnou 211 má uzavřenu smlouvu o úhradě zdravotních služeb;
3) v případě, že ji mít nebude, kontaktujte zdravotní pojišťovnu 211 a požádejte o doporučení smluvního poskytovatele hospicové péče tam, kde potřebujete.

Ještě je nutno dodat, že většina hospiců poskytuje komplexní hospicovou zdravotně-sociální péči, zdravotní pojišťovna hradí pouze tu zdravotní část — za sociální část péče hospic vybírá nějaký poplatek.

Pavel Klimeš

Dotaz zodpovídá

Pavel Klimeš

Pavel Klimeš

zdravotní bratr

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz