Hospic či domácí hospic v Českých Budějovicicích?

Odpověď na dotaz ze dne 24. 11. 2013 zobrazit původní dotaz

Dobry den, chtela jsem se zeptat,zda existuji nejaka zarizeni podobne hospicu ,nebo nejake domaci pomoci v Ceskych Budejovicih a okoli.
Dekuji za odpoved.Sedova

Mirka Sedova
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Ptáte se na možnosti lůžkové nebo domácí péče hospicového či příbuzného typu v Českých Budějovicích a okolí.

Dobrý den,

éřímo v Českých Budějovicích bohužel lůžkový či domácí hospic nefunguje.

V některých případech — podle konkrétní situace a podmínek nemocného člověka — může domácí hospicovou péči do velké míry zastoupit vstřícný praktický lékař a zdravotní sestry z agentury domácí péče (neboli home-care agentury).

Praktický lékař může docházet podle potřeby pacienta a podle svých možností a ochoty do domácnosti nemocného. Může předepisovat opiáty v případě velkých bolestí, které již nelze zvládnout jinými prostředky. 

Předepsat může právě také služby zdravotních sester z agentury domácí péče. Služby agentury jsou hrazeny pojišťovnou. Zdravotní sestry z agentury  docházejí do domácnosti nemocného a poskytují péči v rozsahu lékařského předpisu. Zdravotní péči je možno dále doplnit pečovatelskou službou.

Agentur domácí péče je v Českých Budějovicích hned několik, například agentura IVAS — http://www.ivas.cz/cz/doc_1.aspx, agentura domácí péče ČČK Alice http://www.adp-alice.cz/kontakt či Charitní ošetřovatelská služba http://mchcb.cz/komplexni-domaci-pece-kdp/. Jak Alice, tak ošetřovatelská služba Charity nabízejí také pečovatelskou službu.

Nejbližším lůžkovým hospicem je hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích:

http://www.hospicpt.cz/prachatice

V Táboře pak funguje domácí hospic Jordán:

http://www.hospicjordan.cz/

S přáním všeho dobrého,

Juliána Bindásová

Dotaz zodpovídá

Mgr. Juliána Bindásová

sociální pracovnice

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz