Hledáme poskytovatele domácí péče v okolí Nýrska. Kde máme začít?

Odpověď na dotaz ze dne 26. 11. 2016 zobrazit původní dotaz

Dobrý den,

hledáme poskytovatele domácí péče v okolí města Nýrska, okres Klatovy. Dědeček má rakovinu slinivky, jeho léčba už je pouze paliativní. Stará se o něj babička, zbytek rodiny dojíždí o víkendech a když je to možné. Dědeček pomalu přestává chodit a být schopný se o sebe postarat. Hledáme někoho, kdo by byl schopen každý den sem přijet a pomoci babičce jej přemístit, umýt apod. Na internetu jsme četli hodně o centrech domácí péče, zdravotních sestrách, které mohou přijet apod., ale nějak nevíme, kde začít. Můžete prosím poradit, kam se obrátit? Potřebovali bychom najít pomoc co nejdříve.

Předem děkuji za odpověď,
Klára

Klára
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Píšete, že hledáte domácí péči pro dědečka v okolí Nýrska. Hledáte pečovatelskou službu, která pomůže s hygienou, s pohybem dědečka atd. Ptáte se, kam se nejdříve obrátit.

Dobrý den, Kláro,

jestli tomu dobře rozumím, hledáte službu, která pomůže babičce s péčí o dědečka ve smyslu hygieny, polohování, pohybu atd. Tyto konkrétní služby najdete pod názvem “pečovatelské služby”.

Pečovatelské služby nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, hradí je rodina nemocného, ceny se pohybují cca od 90 Kč do 135 Kč. V tom může pomoci příspěvek na péči. Bohužel v okolí Nýrska sami nemáme celkový přehled o organizacích poskytujících pečovatelské služby. V registru MPSV jsem našla tyto služby — viz odkaz výše.

Kromě pečovatelských služeb existují i domácí služby zdravotnické, tzv. agentury domácí péče, neboli home care. Takovou službu může předepsat praktický lékař. Zdravotní sestra potom dochází domů poskytovat zdravotnické úkony, např. aplikovat injekčně léky, ošetřovat rány apod. Pokud budete mít zájem o zdravotnickou péči doma, doporučuji zeptat se praktického lékaře i na možnost domácí hospicové péče v regionu. Domácí hospicová péče je komplexní zdravotnickou péčí o nemocného v domácím prostředí.

Informace a podporu rádi poskytneme v poradně Cesty domů, od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, na tel. 283 850 949, 775 166 863.

Držím palce v hledání pomoci pro prarodiče.

S pozdravem

Veronika Drnková

Dotaz zodpovídá

Mgr. Veronika Drnková

Mgr. Veronika Drnková

poradenská pracovnice, psycholožka, poradce pro pozůstalé

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz