Co dělat s neustálou vyčerpávající bolestí?

Odpověď na dotaz ze dne 30. 1. 2009 zobrazit původní dotaz

Dobrý den,
prosím o radu. Jedná se o letité bolesti páteře. Jsou nesmírně vyčerpávající. Jsem po ambulantní rehabilitační léčbě, poté hospitalizaci v RÚ Kladruby. Bohužel bolesti se nezmírnily, naopak zhoršily. Asi tři roky mám problémy s dodechnutím při bolestech a brněním hlavně levé ruky. Mám od mládí M.Schuermanna a výraznou kyfozu. Podle MRI spondyloza C páteře C3-4 a C5-6 s bulgingem disku, dorz. osteofyt v prostoru C3-4, stenoza v segmentu C-4.Je mě 52 let, od 3O let bojuji s bolestmi páteře, které se zhoršují. Bylo mě sděleno, že se nedá nic dělat, neustále cvičit a brát prášky utišující bolest. Jsem si vědoma, že cvičení je nezbytné, ale prášky nezabírají a mě bolest velice vyčerpává. Děkuji Chotašová

Stanislava Chotašová

Letité bolesti páteře jsou nesmírně vyčerpávající. Po ambulantní rehabilitační léčbě, poté hospitalizaci v RÚ Kladruby se nezmírnily. Prášky nezabírají a mě bolest velice vyčerpává.

Vážená paní Chotašová,

Vaše otázka nesouvisí přímo se zaměřením naší poradny — ta se soustředí na otázky spojené s umíráním a péčí o nevyléčitelně nemocné. Chápu, že je Vaše bolest spojená s onemocněním páteře velmi vyčerpávající, ale nejsem v tomto oboru dostatečně vzdělána, abych Vám mohla poradit něco konkrétnějšího. Pokud Vám ani rehabilitační léčba a léky nepomohly, doporučila bych Vám návštěvu „ambulance léčby bolesti“ (kde je Vám tato ambulance nejblíže, to Vám poradí například praktický lékař), kde se léčbou chronické (tedy dlouhotrvající) bolesti zabývají a mohli by Vám pomoci.

Přeji hodně zdraví

Jana Michlová

Dotaz zodpovídá

MUDr. Jana Michlová

MUDr. Jana Michlová

lékařka

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz