Budu vozit dědečka na léčbu do jiného města svým automobilem. Je možné získat na to příspěvek?

Odpověď na dotaz ze dne 1. září 2017 zobrazit původní dotaz
Dobry den. Muzete mi prosim poradit? Memu dedovi byla zjistena rakovina plic a lecba je ozarovani. Je z frydlantu n/o a bude dojizdet do Ostravy. Jeho udravotni stav neumoznuje dopravu sanitkou a ani on nema auto. Budu ho vozit ja a proto se chci zeptat, zda existuje neco jako prispevek na dopravu osobnim automobilem pres pojistovnu pro me jako pro vnucku? A pripadne kde se toto vyrizuje? Dekuji za odpoved a hezky den
Sona
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den,

zjišťujete, zda je možné získat příspěvek na úhradu nákladů vzniklých v souvislosti s tím, že budete vozit dědečka svým automobilem na léčbu do jiného města. Existuje příspěvek na mobilitu, který je určen osobám se zdravotním postižením. Základní podmínkou pro přiznání této podpory je tedy vlastnictví průkazu ZTP, o kterou je možné požádat, pokud by dědeček byl v dlouhodobě nepříznivém zdravotním stavu, který podstatně omezuje jeho schopnost pohyblivosti nebo orientace. Jak průkaz ZTP, tak příspěvek na mobilitu se vyřizují na pobočkách úřadu práce.

Dále existuje příspěvek na péči, který je určen lidem, kteří potřebují pomoc jiné osoby při zajištění péče o sebe. Z tohoto příspěvku si pak může jeho příjemce hradit zajištění potřebné péče buď prostřednictvím sociálních služeb nebo jeho blízkými. Tento příspěvek se také vyřizuje na pobočkách úřadu práce.

Přeji Vašemu dědečkovi hodně zdraví a díky za Vaši péči o něj.

Barbora Váchová