Budu hospitalizován od 3.7. do 27.8. Mám za tu dobu nárok na příspěvek na péči?

Odpověď na dotaz ze dne 28. června 2017 zobrazit původní dotaz
Dobry den,prosim Vas o radu,,pobiram prispevek na peci a budu od 3.7.2017 do 27.82017 hospitalizovan v odb.lec.ustavu,,,,,,.mam narok na prispevek na peci kdyz tam budu vic jak mesic tedy skoro 2.mesice,nerozumim co se pocita jako cely kalendarni mesic.a pokud to hned nahlasim na urad prace,ze jsem od 3.7.hospitalizovan do 27.8 ,tak tu vyplatu mi zastavi a pokud bude narok tak vyplati spetne??dekuji Va, moc za odbornou odpoved,abych mohl byt trochu v klidu pri hospitalizaci.Moje dg. Chopn 4d v pokrocilm stadiu,,respir.selhavani a do ustavu budu prijat kvuli dechove rehabilitaci a cviceni''''''''prosim Vas o odpoved trochu tak jak se rika po lopate,,abych ji pochopil
zdenek slouka
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že pobíráte příspěvek na péči a budete od 3.7. do 27.8. hospitalizován. Ptáte, jestli budete mít nárok na příspěvek i po dobu hospitalizace. Také se ptáte, jestli hned po oznámení na úřadu práce Vám bude výplata zastavena a případně zpětně vyplacena.

Dobrý den, pane Slouko,

nástup do péče zdravotnického zařízení i následné propuštění z odborného léčebného ústavu jste povinen nahlásit do 8 dnů na úřad práce, nestačí to telefonicky, je třeba to udělat buď písemně, osobně do protokolu nebo e-mailem.

Rozumím tomu, že kalendářní měsíc může být matoucí pojem. Jde opravdu o celý kalendářní měsíc, tzn. pokud byste byl alespoň jeden kalendářní den v daném měsíci mimo hospitalizaci, máte stále nárok na příspěvek na péči za daný měsíc. Ve Vašem případě by Vám měl být vyplacen příspěvek na péči za červenec i srpen, a to v plné výši a v obvyklém termínu (což je dle zákona v daném měsíci).

K výplatě příspěvku – výplata by neměla být pozastavena. Kdyby se hospitalizace protáhla na celý kalendářní měsíc (např. až do 1.9.), pak by Vám přišlo oznámení o přeplatku a výzva k vrácení přeplatku.

Bližší informace Vám poskytne příslušná pobočka Úřadu práce, kam spadáte trvalým bydlištěm.

Přeji Vám hodně sil.

S pozdravem

Veronika Drnková