Bojím se, až mi umře pes. Jak zvládnu jeho odchod?

Odpověď na dotaz ze dne 13. srpna 2013 zobrazit původní dotaz
Dobrý den,četla jsem tuto webovou stránku..mám 4 děti,ještě dost mladé na umírání,ale mám pejska..děti odrostly a odešly a já si tu psí holčičku pořídila abych to lépe zvládla.Vím,že psí život je krátký a já už se teď děsím ptředstavy ze ztráty i když jsou Ki teprve 4 roky.Jak se k tomu postavit?Je pro mě ta psí holka stejně důležitá jako dítě....jak bych to zvládla mít ji pryč?Je pro mne stejně důležitá jako jiný člen rodiny..Děkuji za odpověď.
Lenka
Píšete o svém strachu ze ztráty - odešly Vám děti, a pejsek je zřejmě Vaším nejbližším tvorem, a tak Vás děsí představa, že byste měla přijít i o něj.

Dobrý den, paní Lenko,

děkuji za důvěru, s níž se na nás obracíte se svým dotazem.

Říkám si ale, že o děti jste přece nepřišla – někde jsou, i když ne stále s Vámi. Možná by šlo vztahy s nimi posilovat, abyste se necítila tak sama? A možná i vytvářet či posilovat vztahy i s jinými lidmi.

Ale zpět k Vašemu dotazu – předem se trápíte představou, že byste byla bez své psí holčičky. Je třeba žít přítomností – tím co je. Pak můžete být šťastná. A pak i můžete mít sílu zvládnout případné těžkosti. Nemá smysl bát se předem a vymýšlet scénáře, co se může stát, protože do budoucnosti stejně nedohlédneme. Zkuste se radovat z toho, co máte teď a hledat další zdroje radosti. Moc Vám přeji, aby se Vám to dařilo.

S pozdravem

Alexandra Lammelová