Bezvědomí nebo umělý spánek?

Teta spadla ze schodů na hlavu, byla v bezvědomí, silně krvácela do mozku. Po operaci zústává v umělém spánku. Nerozumím tomu, že ji dali do umělého spánku, když se z bezvědomí neprobrala. Je tedy dále v bezvědomí nebo v umělém spánku? Děkuji Elgnerová

Shrnutí dotazu

Ptáte se, zda je vaše teta - po úraze - v bezvědomí či v umělém spánku.

Odpověď na dotaz

Dobrý den, paní Elgnerová,

umělý spánek v tomto případě znamená použití léků, které mají "stabilizovat" činnost mozku pacientky. Dle toho, co píšete, se pravděpodobně jedná o velmi časnou fázi, takže není možné přesně odhadnout prognózu, nicméně stav je jistě vážný. Je třeba, aby rodinní příslušníci zůstali v kontaktu s ošetřujícím personálem. Je těžké dlouhodobě pracovat se všemi emocemi a bolestí, která Vás potkala, ale je to nutné. A právě zdravotníci by Vám v tom mohli správnými informacemi pomoci. Prosím ptejte se tedy, věcně a opakovaně. Jen ti, kteří pečují o Vaši tetu aktuálně, znají dobře její stav.

V úctě

L. Kabelka

Provoz poradny je financován z grantů a darů

Od roku 2005 jsme odpověděli na více než 5 250 dotazů. Pomáhejte s námi.

Rozvoj a redesign portálu Umírání.cz proběhl za podpory Nadačního fondu UNIQA v Nadaci Pontis

  • Nadační fond Uniqa
  • Nadácia Pontis
Newsletter

Odebírejte novinky z organizace Cesta domů

Odebíráním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Cesta domů je nezisková organizace, která od roku 2001 poskytuje v nepřetržitém provozu odbornou multidisciplinární péči lidem na konci života. ©Cesta domů, 2026. Obsah webu je chráněn autorským právem. Bez předchozího souhlasu není možné texty, fotografie ani další obsah dále šířit či komerčně využívat.

Cesta domů, z.ú.,
Heleny Kočvarové 1,
140 00 Praha 4
  • IČO: 265 28 843
  • DIČ: CZ 26528843