Během dvou týdnů mi zemřela maminka, její švagrová a má milovaná přítelkyně. S kým o tom mluvit?

Odpověď na dotaz ze dne 30. října 2020 zobrazit původní dotaz
No v lednu mi po dlouhotrvající nemoci umřela matka která si moc zamilovala mojí přítelkyni ale 5 dní po smrti matky mi teda umřela přítelkyně kterou jsem nadevše miloval a milovat nepřestanu po dalších 5 dnech umřela mojí matky švagrová kterou však nenáviděla k smrti pro její povahu potřeboval bych se s někým spojit kdo by toto rozsekl nasledovali další neskutečné věci ale to nechci předem prozradit.
kaufmann

Dobrý den,

popisujete, že Vám velmi rychle za sebou zemřela matka, přítelkyně a švagrová matky a ptáte se, s kým se kvůli tomu spojit.

Je mi líto, že jste prošel ztrátou blízkých takto za sebou. Jestli tomu dobře rozumím, přemýšlíte nad tím, že je neobvyklé zažít úmrtí tří lidí vždy v rozmezí pěti dní. Rozumím, je to zvláštní. Je jistě možné promluvit si o tom, jak jste tato úmrtí zažíval, jak přemýšlíte o časovém odstupu mezi úmrtími. Můžete oslovit poradce pro pozůstalé nebo psychoterapeuta.
V současné době jsou omezené možnosti osobního kontaktu, někteří poradci a terapeuti pracují online. Je také možné navštívit psychoterapeuty pracující ve zdravotnictví, kde je po dohodě možné osobní setkávání i v době, kdy terapeuti pracující jako OSVČ mají pozastavenou činnost.

Setkání může nabídnout prostor mluvit také o zvláštních okolnostech úmrtí, když budete chtít. Je ale dobré počítat s tím, že odborník, kterého navštívíte, není „vykladačem“ událostí, spíše Vám může být průvodcem při hledání Vašeho vlastního porozumění celé situaci.

S přáním, abyste našel odpovědi na otázky, které Vás zajímají

Barbora Váchová