Babička pečuje o dědu po první chemoterapii. Má nárok na nějaký příspěvek?

Odpověď na dotaz ze dne 2. května 2016 zobrazit původní dotaz
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat , zda má babička nárok na příspěvek, když se stará o manžela po 1. chemoterapii. Oba jsou již v důchodu, ale děda jen odpočívá a babička se o něj stará celý den , koupe ho atd.Když ležel v nemocnici , každý den ho navštěvovala a vařila mu dobroty. Můžu se obrátit na část Prahy pod kterou patří ? Nebo se na tento druh péče nic nevztahuje ? Děkuji za odpověď Zelená
Eva Zelená
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Chtěla byste vědět, zda má babička nárok na příspěvek, když se stará o svého nemocného manžela, případně o jaký druh příspěvku by měli žádat.

Dobrý den, paní Zelená,

ano, jde o příspěvek na péči, o který je třeba žádat na Úřadu práce v trvalém bydlišti žadatele (Vašeho dědy). Na finanční podporu po splnění podmínek má totiž nárok ten, kdo pečuje doma o svého blízkého, který pomoc potřebuje z důvodu zajištění vlastní soběstačnosti. Podrobnější informace o příspěvku najdete v odkazu výše na našich stránkách.

O dávku žádá ten, kdo péči potřebuje, děda tedy bude žadatelem. Ale můžete za něj žádost vyřídit. Obraťte se tedy na Úřad práce příslušné pražské městské části a požádejte o tuto dávku.

Zdravím Vás.

Oldřich Hanibal