Babička je asi po plicní embolii a mrtvici, doma pečovat nemůžeme, kam se obrátit, aby o ni bylo dobře postaráno?

Odpověď na dotaz ze dne 23. září 2015 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou poprosila o radu. Minulý týden nám odvezli babičku (83) do nemocnice po mozkové mrtvici, kterou patrně utrpěla následkem plicní embolie. Týden byla na neurochirurgii na JIP a dnes ji přemístili na oddělení následné péče. Její stav je i vzhledem k jejímu věku velice vážný. Domácí péče bohužel nepřipadá v našich rodinných kruzích v úvahu, ale všichni si přejeme, aby o babičku bylo dobře a hlavně důstojně postaráno. Proto se obracím na vás. Jaké jsou naše a zejména její možnosti, co se týče zdravotní péče? Nechtěli bychom, aby na oddělení následné péče zůstávala déle než je nutné nebo respektive než najdeme tu nejlepší možnost, kde by o ní bylo dobře postaráno. Jednalo by se nám o nějaké místo v Libereckém kraji. Máte nějaké typy? Předem Vám děkuji za odpověď S přáním pěkného dne Vendula Svobodová
Vendula
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete o své babičce, která byla hospitalizovaná po pravděpodobné plicní embolii a následné mozkové mrtvici. Zdravotní stav babičky je velmi vážný. Péče doma není z rodinných důvodů možná. Pro babičku chcete najít jinou alternativu péče než je LDN. Ptáte se, jaké jsou možnosti služeb v Libereckém kraji.

Dobrý den, paní Svobodová,

zcela rozumím, že si přejete pro babičku najít co možná nejlepší péči a že ne vždy je péče doma možná. Jako další varianta péče, vedle léčeben pro dlouhodobě nemocné, jsou lůžkové hospice. V Liberci a Libereckém kraji v současnosti neexistuje přímo lůžkový hospic, ale v rámci nemocnice (léčebny pro dlouhodobě nemocné) funguje oddělení s hospicovými lůžky – Hospicová péče svaté Zdislavy http://www.hospiczdislavy.cz/rodinny-pokoj/ , což je v principu velmi podobné lůžkovému hospici, jen se zpravidla jedná o menší oddělení, které funguje při nemocnici. Podmínkou pro přijetí do lůžkového hospice je indikace pacienta k paliativní/hospicové péči. V odkazech můžete nalézt další lůžkové hospice a paliativní lůžka v ČR, pokud byste vhodnou péči nenalezli ve Vašem kraji.

Přeji Vám, abyste pro babičku našli péči, se kterou budete babička i Vy spokojení.

S úctou
Olga Stránská