Babička byla hospitalizovaná od 2.6., domů má jít 3. nebo 4.7. Má nárok na příspěvek na péči za oba měsíce?

Odpověď na dotaz ze dne 26. června 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, chci se zeptat na příspěvkem na péči a případnou hospitalizací. Jsem pečující osoba,moje babička byla přijata do nemocnice 2.6.2018 a dnes mi řekli,že jí příští týden propustí.Chci se zeptat, když jí propustí 3.7 nebo 4.7. bude mít nárok na příspěvek na péči,jak za měsíc červen tak i červenec? Děkuji za odpověď. Jana
Jana
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se, jestli Vaše babička bude mít nárok na příspěvek na péči za měsíc červen a červenec vzhledem k hospitalizaci v nemocnici v termínu od 2.6. do 3. nebo 4.7.2018.

Dobrý den, Jano,

podle Vámi uvedených informací babička nárok na příspěvek na péči za měsíc červen i červenec mít bude.

Příspěvek by jí nebyl vyplácen v případě, jestliže by zdravotní péče v průběhu hospitalizace byla poskytována po celý kalendářní měsíc. Podmínka celého kalendářního měsíce není splněna, pokud k hospitalizaci došlo první den v kalendářním měsíci nebo k propuštění z tohoto zařízení došlo poslední den v kalendářním měsíci. Z uvedeného vyplývá, že babička by nárok na příspěvek na péči za měsíc červenec neměla v případě, že by datum propuštění bylo 1.8. 2018 a později.

Přijetí babičky k hospitalizaci a propuštění z hospitalizace je třeba nahlásit příslušné krajské pobočce úřadu práce ve lhůtě do 8 dnů ode dne, kdy tato skutečnost nastala.

S přáním hezkého dne

Monika Vaníčková