Hedvika
  (kontaktovat autora příběhu)
7. září 2015
Doprovázení

Tělnatý ležící pacient

Vážení, chci se zeptat, jestli je nějaký způsob, jak si ulehčit péči o starého otce, který je ležící a máme jej doma. Otec má hodně přes 100 kg a není snadné s ním manipulovat, hlavně při mytí. Dá se půjčit třeba nějaký zvedák nebo jeřábek pro pacienty? Nebo je nějaká videokazeta, kde by bylo názorně předvedeno, jak se silným člověkem na lůžku manipulovat - a přitom se neztrhat? Děkuju předem - Hedvika

490 lidé vyjádřili účast.
Jiří Novák
5. února 2006
Bohužel z textu dotazu není jasné, kde tazatelka bydlí, ale doporučuji se zeptat Vašeho ošetřujícího lékaře, který by Vám měl schopen na tuto otázku odpovědět. Další možností je obrátit se např. na hospicové zařízení, kde zcela jistě provozují "Půjčovnu zdravotnických pomůcek" pro osoby, které v domácnosti pečují právě např. o své příbuzné. Seznam fungujících hospiců v ČR je možné nalézt na stránkách www.hospice.cz.
Anna Potocká
10. října 2005
Jsem přesvědčena, že na ošetřování ležícího pacienta musí být dvě osoby. Moje maminka neměla ani 50 kg, ale protože byla bezvládná, nemohla jsem ji udržet, bylo to až s podivem. Sama nejsem žádná těžká váha, naopak. Podařilo se mi doslova se strhat (blokády páteře, kýly).
Musíte na péči o tatínka mít pomocníka, jinak se odděláte.
Zdravím Vás a držím palce.
Anna