Dáša
  (kontaktovat autora příběhu)
26. června 2023
Bolest

Sebevražda

Už dlouho myslím na sebevraždu, nevidím žádné jiné východisko. Už od dětství si připadám jako největší chybou, vím, že mě rodiče nechtěli a že jsem je ve všem zklamala. Jediným světlým bodem byl můj partner, ale mám pocit že náš vztah se začíná hroutit a že už mě nemiluje. Nikoho jiného nemám a asi mi nezbývá nic jiného než prostě ze světa odejít.

23 lidé vyjádřili účast.
Kateřina
  (kontaktovat autora příběhu)
2. prosince 2023
Milá Dášo,

nevím, jak Vám co nejlépe poradit.... Já jsem měla též nepříliš pěkný život, i když milující rodiče... Ale zabývám se hodně duchovními věcmi, a vím, že každý člověk se sem na tuto zemi narodí s určitým úkolem, životním plánem... Takže rodiče si vybíráme sami, a vybereme si takové, jaké potřebujeme ke splnění našeho karmického úkolu.... Sebevražda není řešení. Začněte si vážit sama sebe, víte, že máte svou hodnotu, každý z nás je světlem, zářící duchovní bytostí a na partnera se vykašlete.... Místo toho myslete na to, že do vašeho života přijde někdo jiný, kdo si Vás bude vážit a milovat....Já také nikoho nemám, můžete si přečíst můj příběh, ale to není důvod, proč bych ukončila svůj život. Můj táta byl zavražděn, a má maminka zemřela den před štědrým dnem před 8 lety. Je mi 50 let a nikoho už nemám.... Tak Vám přeji hodně sil, a do života jen to nejlepší Katka
Henrieta
31. července 2023
Dáška, neukončujte svoj život sebevraždou. Máte svoju hodnotu. Odporúčam vám návštevu psychologa, nehanbite sa vyhľadať ho. Raz možno budete mať vlastnú rodinu, lásku detí a manžela. Sebevraždou by ste nikomu nepomohla a ani sebe samej. Henrieta
Michal
  (kontaktovat autora příběhu)
26. července 2023
Dášo, z vašeho popisu mi připadá, jako byste vnímala svou hodnotu jen skrze druhé a jejich názor nebo vnímání. Zkuste zavřít oči a na ostatní se na chvíli vykašlat. Zkuste si představit samu sebe v mladší verzi. Malou holčičku. Tahle malá Dáša potřebuje vaši pomoct, protože se necítí být milovaná a cítí se osaměle. Potřebuje, abyste tu pro ní byla. Jako taková starší ségra. Vám na ní záleží, chcete se o ní postarat. Není nikdo, komu byste chtěla pomoct víc a ona nemá nikoho jiného, kdo by jí dal veškerou svou lásku. Postarejte se o ní. Žádné rozbité vztahy v rodině nebo ve vztahu vám nemohou zabránit v tom, abyste té malé holčičce dala všechno, co můžete. Nepotřebuje toho moc. Jen obejmout a ujistit, že je tu někdo, pro koho znamená celý vesmír. Až se vám to podaří, začnou ve vás celý svůj svět vidět i ostatní. Nezáleží na tom, jestli to bude vaše stávající okolí, nebo jestli se objeví zcela noví blízcí. Možná to bude částečně obojí. Nečekejte ale na to, co udělají ostatní, nebo co si budou myslet. Na nich v tuhle chvíli nezáleží. Jen se postarejte o tu holčičku a všechno bude dobrý. Potřebuje vás.
Radek
  (kontaktovat autora příběhu)
20. července 2023
Dobrý den Dáši.
Nedělejte to prosím, Váš život je cenný.
I přesto že se s Vámi život nemazlil, bude lépe.... nebojte se.
Nejste sama....v žádném případě.
Též mám chvíle bezmoci v životě a pocit ukončit život, protože neumím si s ničím poradit....je to hodně náročné. Začal jsem chodit k psycholožce a říkala mi, že nemám ukončovat život, ale bojovat.
Držím Vám pěstičky a mějte se.
Radek
ian
28. června 2023
Přečtěte si prosím moje odpovědi v předchozích tématech.
Zbavit se fyzického těla a myslet si, že už nebudu trpět, či vůbec nebudu existovat, je tragický omyl. Viníkem je jak společnost, která tímto způsobem lidi klame, tak ti, kteří se oklamat nechají.