Milan
  (kontaktovat autora příběhu)
9. března 2023
Truchlení

Pravda

Dobrý den nebo večer,
po dlouhých pěti letech jsem přestal se chovat před ostatními, že jsem psychicky v pohodě. Pomohlo to? Mě rozhodně ano, když jsem přestal lhát si i sám sobě. Vím, že nikdy nebudu stejný a čas nevrátím ani mojí reakci. Máma mi umřela na rakovinu a musím bojovat sám za sebe ale též si přiznat, že potřebuji pomoc. Potřebuji od ostatních lidí solidaritu. Když nás zavazuje k tomu společenská smlouva.
Poslední dva měsíce jsem měl takový očistec, jeden měsíc těžký covid-19 a hned po něm nastoupila těžká deprese. Do toho přišli bolesti kolene, které mám čtyřikrát operované a prostě někdy se překročí ta určitá hranice. Musel jsem najít nějaký konsensus pro mě a pro ostatní, kdy zvolit to nejlepší řešení pro obě dvě strany. Smrt je hrozná a smrt mamky ještě horší.
Přesto pravda vždycky vyjde najevo před naším vlastním zrcadlem duše. Už to nechci tolik maskovat ale vypovídat se. Malovat nebo fotit ale projevit nějakou uměleckou tvorbou svůj psychický stav. Arteterapie mi pomohla najít aspoň trochu té pravdy a toho klidu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Arteterapie

22 lidé vyjádřili účast.
Alča
9. dubna 2023
Dobrý den, Milane, neznám váš příběh podrobně, ale je každopádně dobře, že hledáte pomoc, kterou potřebujete. Máte tady budoucnost, je třeba s ní naložit.