Nejtragičtější požár v CR mi vzal sestru, švagra i neter

Truchlení a vyrovnávání se se smrtíMisel
8.8.2020 se mi na vždy změnil můj život, moje sestra milovaná starší sestra, můj švagr její milující manžel a ma neteř jejich jediné dítě mi(nám) zemřeli...nic po nich nezůstalo, nic vůbec nic....nevím jak se s tímto vyrovnat jak dal? Mám ještě mladší sestru, rodiče, manzela a tři krásné děti a i když jsem za ne rada a moc je miluji někdy ani oni me bohužel nedokážou držet nad vodou a pomoct mi aspoň z části překonat tuto strašnou tragedii která nás potkala....ČTÚ si tady všechny ty příběhy lidi, kteří ač vinou nemoci, stářím ci tragedii přišli o své milované a je mi z toho do pláče, říkám si proč? Proč se takové věci ději dobrým lidem....
Mourinka
Dobrý den, mě vymřela celá rodina a nezbyl mi vůbec NIKDO, ale právě proto vím, že nic moudrého kromě prázdných řečí planého utěšování, na to stejně lidi neumí psát/říct. Děje se to, protože je to bohužel život. Naopak dřív (vlastně celé dějiny lidstava) byly takové tragické osudy daleko častější, než v současném světě, proto to většina lidí v současném světě, narozdíl od těch dřívějších to dnes nikdo nečeká... od těch dob, kdy byly věčně války, neustále infekční nemoci (a žádná léčba), bída, hlad, vraždy na každém rohu a kdy se většina dětí se ani nedožila dospělosti. To vědomí mi samozřejmě nijak od té nekonečné mnoho let trvající bolesti a prázdnoty (která vůbec z časem u mě ani nepřechází) nijak nepomohlo, takže asi ani vám to zásadně nepomůže... ale je to odpověď na tu otázku "Proč?" .Každopádně si přečtěte tohle https://www.umirani.cz/diskuse/uhorela-mi-teta-sestrenice-uhorel-mi-strejda .Myslím, že je zásadní v takové situaci být oporou těm, co jsou ještě děti, pokud tam nějaké děti jsou a dospělí musí být především schopní toho. Sami třeba vyhledat psychologa, atd.
Misa
Dobrý den ten článek psal můj syn můj 13 letý syn který přišel o tetu mou sestru, strejdu mého švagra a sestřenici mou neteř...jako jeho matka se mu snažím být oporou ale je to těžké jak pro něj tak i pro nás ..
Misa
Vymřela celá rodina? Mohu se zeptat jak? Stářím, nemoci, nehodou??
Ikonka bubliny

Prožíváte těžkou životní situaci? Chcete jí s někým sdílet?

Prostor diskusního fóra je otevřený všem, kdo chtějí sdílet své myšlenky, pocity a zkušenosti spojené s vážnou nemocí, umíráním, smrtí a truchlením. Můžete zde najít porozumění, podporu i možnost setkat se s lidmi, kteří řeší podobné situace.

Rozvoj a redesign portálu Umírání.cz proběhl za podpory Nadačního fondu UNIQA v Nadaci Pontis

  • Nadační fond Uniqa
  • Nadácia Pontis
Newsletter

Odebírejte novinky z organizace Cesta domů

Odebíráním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Cesta domů je nezisková organizace, která od roku 2001 poskytuje v nepřetržitém provozu odbornou multidisciplinární péči lidem na konci života.

© Cesta domů, 2026. Obsah webu je chráněn autorským právem. Bez předchozího souhlasu není možné texty, fotografie ani další obsah dále šířit či komerčně využívat.

Cesta domů, z.ú.,
Heleny Kočvarové 1,
140 00 Praha 4
  • IČO: 265 28 843
  • DIČ: CZ 26528843