Petr
  (kontaktovat autora příběhu)
24. listopadu 2022
Prognóza

Mrtvička, krvácení do mozku a bezvědomí

Dobrý den,

Můj bratr - 45let, dostal mrtvičku,následovalo krvácení do mozku a bezvědomí. Lékaři ho pak uvedli do umělého spánku, po týdnu ho probudili, jenže se nemůže probrat. Za měsíc se nic nezměnilo, neraguje, tlak mu stále litá nahoru a dolů. Doktoři zatím nic neví co dál dělat. Nevíme jestli má apalický stav, nebo nějak poškozený mozek. Nikdo nám nic nerekl. Samozřejmě nemáme od doktorů žádné další informace. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?

42 lidé vyjádřili účast.
Jiřina
29. listopadu 2022
Bohužel se nám stalo něco podobného. Šlo o mého tatínka, 63 roků, dostal infarkt, byl pozdě resuscitován a následně uveden do umělého spánku. Po několika neúspěšných pokusech o probuzení a převozech do různých nemocnic a zařízení, se nakonec probral, ale už to v žádném případě nebyl on. Zůstal ve vegetativním stavu, i když nás poznával, mluvil s námi, ale nic víc se nezlepšilo. Lékaři nám sdělili, že do mozku nevidí, nikdy jsme nezjistili co přesně se mu stalo, které části byly zasaženy a prognózu jsme od nikoho neslyšeli. Snažila jsem se ze všech sil, bohužel tatínek zůstal ležet v plenkách a zcela závislý na ostatních další tři roky než zemřel. Byla to velmi těžká doba. Z chlapa plného života se během vteřiny stane troska. Přesto věřím, že se váš bratr může uzdravit, určitě hraje roli věk a taky každý případ je úplně jiný. Navíc lékařská věda jde stále kupředu, tatínkovi se to stalo před čtrnácti lety. Určitě jsou jiné metody léčby, výzkumy a léky. Přeji vám hodně sil a lásky.
J.
aham
27. listopadu 2022
Slyšel jsem, že některé osoby v komatu se probraly při poslechu manter, stoter apod. Zkuste mu opakovaně přehrávat třeba Šrí Nrsimha kavacu. Najdete ji např. na Youtube. Existují dvě verze.